Biszkopty i ciasta biszkoptowe

Biszkopty i ciasta biszkoptowe, wydają się najłatwiejsze ale nie do końca tak jest. Oto kilka wskazówek na które warto uważać podczas pieczenia:

Przywieranie biszkoptu
Pieczenie biszkoptu nie wymaga specjalnych, innych niż standardowe blaszek. Należy jednak pamiętać żeby formę, w której zapiekany będzie biszkopt, wyłożyć papierem do pieczenia tylko na jej dnie. W ten sposób biszkopt nie zacznie przyklejać się do boków formy, co mogłoby doprowadzić do jego szybkiego opadnięcia.

Opadanie biszkoptu
Wystarczy do ucieranych na zimno żółtek dodać do ciasta kilka kropli soku z cytryny lub octy oraz 2 łyżki wody. Sprawdzonym sposobem na opadanie ciasta jest też zmiana temperatury w trakcie jego pieczenia. Początkowo powinna ona wynosić około 160 stopni. Gdy ciasto nieco urośnie, zwiększ ją do 200 stopni.

Późne rozgrzanie piekarnika
Piekarnik włącz już w trakcie prac, najlepiej podczas ucierania masy z żółtek lub ubijania piany. Gdy połączysz wszystkie składniki, biszkopt będzie gotowy do włożenia do piekarnika rozgrzanego do 160 stopni. Pamiętaj, by nie otwierać piekarnika w trakcie pieczenia. Gotowość biszkoptu sprawdź patyczkiem – jeśli jest suchy, możesz wyjąć biszkopt.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Pinterest
Instagram