Kuchnia azjatycka

Kuchnia azjatycka czyli przepisy na potrawy z Azji. Staje się ona coraz bardziej popularna w Polsce. Dania kuchni Orientu kuszą swoimi wyrazistymi smakami i egzotycznymi składnikami. Jakie dania zaliczamy do kuchni orientalnej? Dania kuchni orientalnej opierają się na warzywach, chudym mięsie, rybach, owocach morza. Charakterystyczne dla kuchni Orientu jest mieszanie smaków, na przykład ostrego ze słodkim. Kuchnia orientalna to też różnorodne przyprawy o mocnych aromatach. Kuchnia orientalna jest bardzo różnorodna – zaliczamy do niej dania z krajów azjatyckich takich jak Chiny, Japonia, Wietnam czy Tajlandia.

Ramen - japoński czy chiński?

Ramen w głównej mierze opiera swój aromat i smak na bazie składników mięsnych i przywędrowała do Japonii w XIX wieku z sąsiedniego kontynentu, a dokładnie z Chin.
W ciągu stulecia zupy ramen zyskały popularność wśród Japończyków, którzy rozsmakowali się w charakterystycznym aromacie potrawy. W chwili obecnej ramen ewoluował do kilkunastu odmian, popularnych na całym świecie. Nazwa ramen wywodzi się od chińskiego słowa, oznaczającego rodzaj makaronu produkowanego z mąki pszennej. 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Pinterest
Instagram