Święta Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy spotykamy się w gronie całej rodziny przy wigilijnym stole. Możemy wtedy na chwilę zwolnić i zastanowić się nad tym, co naprawdę ważne w życiu. Skupić się na pielęgnowaniu relacji z najbliższymi i znaleźć czas na to, co lubimy. Wyjątkowa atmosfera tych świąt udziela się jeszcze długo przed pierwszą gwiazdką. Kolorowa choinka, rodzinne kolędowanie i obdarowywanie się prezentami to ich charakterystyczne punkty. Nie zapominajmy jednak o smakach i aromatach, które są tak mocno związane z tym niepowtarzalnym czasem. Równie wyjątkowe są wszystkie przepisy na święta Bożego Narodzenia.

Potrawy wigilijne, mimo że przygotowywane z nieskomplikowanych składników, wymagają pewnego doświadczenia w kuchni, cierpliwości a także nierzadko wcześniejszego przygotowania półproduktów, np. zakwasu na barszcz czy ciasta na piernik.

Tradycja mówi o 12 potrawach na wigilię. Wśród nich powinny pojawić się smażone, pieczone i marynowane ryby, pierogi z grzybowym farszem, przynajmniej jedna zupa, serniki, makowce i pierniki.

Wszystkie przepisy

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Pinterest
Instagram