Torcik owocowy bez pieczenia

Przygotowanie 1 godzina
Gotowanie 10 minut
Rodzaj deser
Trudność łatwe

Torcik owocowy bez pieczenia

Składniki

250 g serka mascarpone
250 ml śmietany kremówki 30%
1 galaretka morelowa
2 łyżeczki żelatyny
2 galaretki poziomkowe
200 g borówek amerykańskich
400 g truskawek
5 sztuk moreli

Sposób wykonania

Przygotować tortownicę (16 cm średnicy). Dno delikatnie posmarować olejem lub masłem. Przygotować również wysoki rant metalowy lub z grubej folii.
2 łyżeczki żelatyny namoczyć w 3 łyżkach zimnej wody, ok. 15 min. Galaretkę morelową rozpuścić w 250 ml wrzącej wody i odstawić do wystudzenia.
Bok tortownicy wyłożyć papierem do pieczenia złożonym podwójnie tak aby powstał rant wysokości 15 cm. Wyjąć z lodówki serek mascarpone i śmietanę kremówkę, przełożyć do wysokiej miski i ubić na puszysty krem. Żelatynę rozpuścić w kuchence mikrofalowej lub w kąpieli wodnej, a następnie dodać do chłodnej galaretki i wymieszać.
Do zimnej, bardzo delikatnie gęstniejącej galaretki dodać 2 łyżki masy serowo-śmietanowej i wymieszać, a następnie powoli wlewać galaretkę do masy i energicznie mieszać rózgą lub szpatułką, aby nie powstały grudki. Masę od razu przelać do tortownicy, gdyż szybko tężeje i wyrównać.
 
Torcik owocowy bez pieczenia
 
Na wierzchu masy, delikatnie wbijając ułożyć umyte i osuszone owoce delikatnie je wciskając i odstawić do lodówki.
Rozpuścić galaretki poziomkowe według przepisu na opakowaniu i odstawić do momentu, aż galaretka zacznie delikatnie tężeć.
Wyjąć tortownicę z lodówki, odpiąć obręcz tortownicy i założyć wysoki metalowy rant. (Jeżeli używamy folii rantowej, zdjąć papier do pieczenia, założyć folię rantową szczelnie i dokładnie spiąć. Dla bezpieczeństwa można założyć obręcz tortownicy.)
 
Torcik owocowy bez pieczenia
 
Ułożyć porcję owoców, zalać galaretką, następnie kolejna porcja owoców i galaretkę. Po wlaniu całej galaretki ostatnie owoce mają wystawać ponad galaretkę, ale powinny być nią polane.
Ostrożnie wstawić torcik do lodówki do momentu stężenia galaretki. Po stężeniu galaretki zdjąć rant, delikatnie zdjąć papier do pieczenia i można cieszyć się pysznym owocowym torcikiem na bez pieczenia.
 
Torcik owocowy bez pieczenia
 
Torcik owocowy bez pieczenia
 
Z tych samych składników można zrobić również mini deserki w szklankach.
 
Torcik owocowy bez pieczenia

Torcik owocowy bez pieczenia

Przygotowanie 1 godzina
Gotowanie 10 minut
Rodzaj deser
Trudność łatwe
Ilość porcji 10

Składniki

 • 250 g serka mascarpone
 • 250 ml śmietany kremówki 30%
 • 1 galaretka morelowa
 • 2 łyżeczki żelatyny
 • 2 galaretki poziomkowe
 • 200 g borówek amerykańskich
 • 400 g truskawek
 • 5 sztuk moreli

Instrukcje wykonania

 • Przygotować tortownicę (16 cm średnicy). Dno delikatnie posmarować olejem lub masłem. Przygotować również wysoki rant metalowy lub z grubej folii.
 • 2 łyżeczki żelatyny namoczyć w 3 łyżkach zimnej wody, ok. 15 min. Galaretkę morelową rozpuścić w 250 ml wrzącej wody i odstawić do wystudzenia.
 • Bok tortownicy wyłożyć papierem do pieczenia złożonym podwójnie tak aby powstał rant wysokości 15 cm. Wyjąć z lodówki serek mascarpone i śmietanę kremówkę, przełożyć do wysokiej miski i ubić na puszysty krem. Żelatynę rozpuścić w kuchence mikrofalowej lub w kąpieli wodnej, a następnie dodać do chłodnej galaretki i wymieszać.
 • Do zimnej bardzo delikatnie gęstniejącej galaretki dodać 2 łyżki masy serowo-śmietanowej i wymieszać, a następnie powoli wlewać galaretkę do masy i energicznie mieszać rózgą lub szpatułką, aby nie powstały grudki. Masę od razu przelać do tortownicy, gdyż szybko tężeje i wyrównać.
 • Na wierzchu masy, delikatnie wbijając ułożyć umyte i osuszone owoce delikatnie je wciskając i odstawić do lodówki.
 • Rozpuścić galaretki poziomkowe według przepisu na opakowaniu i odstawić do momentu, aż galaretka zacznie delikatnie tężeć.
 • Wyjąć tortownicę z lodówki, odpiąć obręcz tortownicy i założyć wysoki metalowy rant. (Jeżeli używamy folii rantowej, zdjąć papier do pieczenia, założyć folię rantową szczelnie i dokładnie spiąć. Dla bezpieczeństwa można założyć obręcz tortownicy.)
 • Ułożyć porcję owoców, zalać galaretką, następnie kolejna porcja owoców i galaretkę. Po wlaniu całej galaretki ostatnie owoce mają wystawać ponad galaretkę, ale powinny być nią polane.
 • Ostrożnie wstawić torcik do lodówki do momentu stężenia galaretki. Po stężeniu galaretki zdjąć rant, delikatnie zdjąć papier do pieczenia i można cieszyć się pysznym owocowym torcikiem na bez pieczenia.

Podobne przepisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Pinterest
Instagram